Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > DisCover
DisCover
Dodano: 2010-06-03, Liczba odsłon: 17656

 

Aktualny skład Formacji: Michał - aranżacja, instr. klaw., vocal; Darek - instr. klaw,voc.

Tak to się zaczęło:
W 1998 roku Michał i Mariusz grali i prezentowali muzykę jako DJ-e w różnych klubach dyskotekowych w całej Wielkopolsce. Z 2000 rokiem Michał przystąpił do zespołu grającego na różnych imprezkach okolicznościowych (wesela, dancingi, itp.), z kolei Mariusz zawiesił tymczasowo swoją działalność jako DJ.
I tak było do lipca 2005 roku, kiedy to narodził się pomysł na stworzenie zespołu, który będzie grał muzykę Disco - Polo. Nazwę formacji wymyśliła Ania; z racji tego, iż głównym założeniem było grać muzykę dyskotekową powstał pierwszy człon nazwy czyli: DisCO, a że zespół nie miał jeszcze na swoim koncie autorskich utworów, samoistnie na myśl przyszło słowo - COVER; i tak w połączeniu tych dwóch nazw powstała jedna : DisCOVER. Właśnie w 2005 roku dołączył do zespołu Mariusz i grupa była przez pewien czas duetem. Przez kolejne lata wielokrotnie zmieniał się skład formacji, ale ostatecznie zespół tworzą Michał i Mariusz. Latem w 2007 roku Michał (w innym składzie wraz z kolegą Markiem) wylansowali piosenkę pt.: "Księżniczka z moich stron", która ukazała się na składance DISCO POLO HITS vol. 1 wydawnictwa RYSZARD MUSIC. Grupa DisCOVER ma na swoim koncie występy z takimi zespołami jak: MASTERS, CLIVER, MAXEL, JORRGUS, FOCUS, TARZAN BOY, czy BOYS.
Z początkiem 2009 roku chłopaki zaczęli komponować i nagrywać autorskie piosenki takie jak: Tańcz maleńka, Dziewczyna ciemnowłosa, Mój mały świat, Taka jest miłość, Pierwszy raz (kolejne nowości są w przygotowaniu). Texty do dwóch pierwszych wymienionych kawałków napisała Kamila Bisiorek, z kolei trzy pozostałe ułożyli Anna Szymczak i Michał Szymczak. Michał również napisał muzykę do wszystkich piosenek. Grupa DisCOVER chętnie występuje na festynach, w dyskotekach, oraz innych imprezach tanecznych. Od roku 2010 zmienił się nieco skład zespołu. Lider został ten sam ale Mariusza zastąpił Darek, który również zajmuje się działalnością DJ’a. Darek jest na stanowisku klawiszowca i wokalisty. Również pisze teksty piosenek.
Zasięg działalności zespołu obejmuje całą Polskę.
Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy. :)

Instrumentarium zespołu:

Korg Triton Le Yamaha CS2x Roland AX-1 Korg Wavestation
Korg M1 Sylenth Polar Virus RE FX Slayer RE FX Vanguard
Genesis Poizone Ravity

Oficjalna strona zespołu: www.zespoldiscover.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.1/10 (131 glosow )

Teledyski od DisCover


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2023 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com