Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Viper
Viper
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 29838

Zespół Viper zadebiutował w 1997 roku piosenką pt. Grzeszna miłość, która z miejsca przypadła do gustu fanom muzyki disco polo i stała się przebojem. Trzon grupy stanowiło małżeństwo - Jola i Krzysiek Siłakowscy. Jola pełniła funkcję wokalistki, zaś Krzysiek gitarzysty i drugiego wokalisty. Pierwsza płyta zatytułowana Grzeszna miłość ukazała się w 1997 roku. Znalazły się na niej kompozycje będące mieszanką stylu disco polo i dance.

W 1998 roku na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie grupa zaprezentowała premierowy kawałek pt. Ja to wiem, utrzymany w mocnym, dance'owym klimacie. Kilka miesięcy wcześniej zespół wystąpił w Sali Kongresowej w Warszawie na koncercie pt. Duety, gdzie wraz z zespołem Buenos Ares wykonał piosenkę pt. Gdyby nie Ty, utrzymaną w spokojnym, nastrojowym klimacie. Na imprezie tej zaprezentowały się również takie duety jak Boys & Classic (Niespełnione marzenia), Skaner & Dennis (Koszykówka) czy Tia Maria & Kramer (Wyspa marzeń).

W 1999 roku zespół Viper wydał swój drugi krążek pt. Daj mi słońce z którego pochodzą takie przeboje jak Dzień za dniem czy Daj mi słońce. Płyta ta utrzymana była w klimacie dance. Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album pt. Impreza, wydany w 2000 roku. Znalazło się na nim 12 kompozycji spośród których największy sukces odniosły takie utwory jak Impreza i Co za noc. Wszystkie piosenki na tej płycie okraszone zostały gitarowymi riffami w wykonaniu Krzyśka, a stylistycznie nawiązywały do twórczości najmodniejszych wówczas zespołów dance, takich jak Vengaboys, Eiffel 65 czy A-Teens. Po dwóch latach przerwy zespół powrócił z nowym albumem zatytułowanym Pomóżcie światu. Promował go tytułowy kawałek, ciekawy z tego powodu, że zupełnie nie nawiązywał do tanecznego stylu, będąc rockową balladą. Płyta ta była wprawdzie bardzo urozmaicona muzycznie, lecz stanowiła wyraźny ukłon w stronę rocka, który Krzyśkowi zawsze był bliższy niż dance. Inną znaną piosenką z tej płyty był anglojęzyczny utwór Human Ride. Oprócz Joli i Krzyśka zespół Viper tworzyły również tancerki: Beata i Sylwia oraz klawiszowiec Bartek. Cała trójka pożegnała się z kapelą w 2001 roku.

W latach 2002 - 2003 z Jolą i Krzyśkiem występowały inne tancerki. Potem, z uwagi na marazm jaki dosięgnął polską muzykę taneczną (spowodowany wycofaniem się Polsatu z jej dalszego promowania, co skutecznie zniechęciło wielu wykonawców do dalszych występów), zespół zawiesił działalność na czas nieokreślony. Być może na fali powrotu mody na taką muzykę grupa Viper w niedługim czasie przypomni o sobie publiczności. 


»Oceń zespół:

Srednia: 3.6/10 (137 glosow )

Mp3 od zespołu Viper


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2023 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com