Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Mister Dex
Mister Dex
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 20733

mister dex

Grupa Mister Dex powstała w 1994 roku. W skład zespołu weszli byli muzycy formacji Ex-Problem: Piotr Bechcicki (wokal, muzyka i teksty), Mariusz Sobieraj (klawisze) i Tomasz Ptasiński (instrumenty perkusyjne). Popularność kapeli zaczęła wzrastać za sprawą przeboju "Baju baj", któy stał się jednym z najbardziej znanych utworów muzyki disco polo. Przez kolejne lata zespół lansował kolejne swoje wielkie hity, m.in. "Kopciuszek", "Karino", "Naprawdę jaka jesteś", "Miłość na zawołanie", "Podarunki", "Ech życie, życie", "Niekochane kobiety", "Byłaś mi słońcem", "Deszcz i łzy".

W swoim dorobku Mister Dex ma 10 albumów: "Baju baj" (1994), "To mój świat" (1994), "Kopciuszek" (1995), "Miłość na zawołanie" (1996), "Podarunki" (1997), "Jesteś wiatrem" (1997), "Wszystko dla Ciebie" (1998), "Czułe słówka" (1999), "Deszcz i łzy" (2000) i "Złota kolekcja" (2001). Grupa ma na swoim koncie kilka nagród oraz Złotą i Platynową Płytę. Mister Dex występował na wielu najważniejszych imprezach disco polo w naszym kraju.

Wielokrotnie koncertował w Sali Kongresowej w Warszawie, Amfiteatrze w Kołobrzegu, w poznańskiej "Arenie" czy też w katowickim "Spodku". Zespół ma za sobą także gościnny udział w dwóch filmach: "Kochaj i rób co chcesz" (w reż. Roberta Glińskiego) i "Jak to się robi z dziewczynami" (w reż. Przemysława Angermana). Piosenki grupy Mister Dex znalazły się także na ścieżkach dźwiękowych do obu tych filmów. Trio Mister Dex cieszyło się niebywałą popularnością wśród fanów polskiej muzyki tanecznej. Duże zainteresowanie zespołem sprawiło, iż w 1996 roku została wydana biografia kapeli pt. "Twój Romeo". Był to chyba jedyny taki przypadek w muzyce disco polo.

Po wydaniu w 2001 roku ostatniej płyty, o zespole zrobiło się cicho. W 2002 roku po zakończeniu emisji programu "Disco Relax" zespół ten, podobnie jak większość pozostałych, zaprzestał działalności na 2 lata. W 2004 roku panowie powrócili do działalności i na nowo grają koncerty. Kto wie, może wkrótce zaskoczą nas nową płytą. 

Oficjalna strona zespołu: www.misterdex.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.4/10 (151 glosow )

Mp3 od zespołu Mister Dex


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2022 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com