Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Focus
Focus
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 25705

 

Grupa Focus istnieje od 1999 roku. Liderem i wokalistą zespołu jest Zbigniew Perkowski. Zespół zaistniał pod koniec 1999 roku za sprawą piosenki pt. "Podaruj dzieciom słońce", która została nagrana wspólnie z Marcinem Millerem z grupy Boys. W styczniu 2000 roku Focus wydał swoją pierwszą kasetę pt. "Coś nowego". Znalazły się na niej piosenki, będące mieszanką disco polo i dance. Największą popularnością cieszyły się dwie piosenki z tej kasety, do których nakręcono teledyski: "Powiedz gdzie jesteś" i "Dziś oszalałem".

Jesienią 2000 roku nastąpiły pierwsze przetasowania personalne w zespole. Zbyszek rozstał się ze swoimi kolegami i z pięcioosobowego teamu pozostały trzy osoby: Zbyszek i dwie tancerki. W styczniu 2001 roku ukazała się druga płyta zespołu Focus pt. "Transformacja". Album przyniósł zestaw piosenek utrzymanych w klimacie dance. Płyta ta zasiliła konto zespołu o kolejne trzy przeboje: "Trzeba zmiany", "Słoneczne lato" (przeróbka piosenki "Solnechny gorod" Larisy Chernikovej) i "Maria".

W 2003 roku po dwóch latach przerwy zespół Focus powrócił z kolejnym przebojem pt. "Absolutnie Ty" (przeróbka piosenki "Everybody's Free" Rozalli). W nowym składzie (Zbyszek + cztery nowe tancerki) Focus zaprezentował się na VIII Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie. Występ grupy publiczność przyjęła bardzo gorąco. W styczniu 2004 roku ukazała się trzecia płyta grupy pt. "Absolutnie Ty". Na albumie znalazło się 10 piosenek w klimacie dance, w tym m.in. tytułowy przebój, dwie piosenki do których nakręcono teledyski: "Twoje ciało" i "Tydzień", oraz nowa wersja przeboju "Powiedz gdzie jesteś". Jako bonus na płycie zamieszczono aż 8 remiksów, które zostały przygotowane przez kilku podlaskich DJ'ów.

Jesienią 2004 roku po raz kolejny nastąpiła zmiana składu. Zbyszek pożegnał się z dotychczasowymi tancerkami i na ich miejsce zaangażował dwie nowe, które występują z nim do dzisiaj.

W styczniu 2005 roku Zbyszkowi przybyło obowiązków w związku z pojawieniem się na wizji nowego programu muzycznego "Boom Hit Music", poświęconego muzyce disco polo. Zbyszek jest gospodarzem tego programu, którego premierowe odcinki co sobotę można oglądać w internetowej telewizji ITVC.

Oficjalna strona zespołu: www.discopolo.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 3.7/10 (147 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2023 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com