Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Mega Dance
Mega Dance
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 21310

Grupa powstała w 1998 roku w Białymstoku. W jej skład weszły trzy osoby: Karol Pietrzak, Dariusz Trochimczuk i Mariusz Gołaszewski. Pierwszy materiał zespołu Mega Dance został wydany na kasecie magnetofonowej w 2000 roku i nosił tytuł "Dlaczego tak". Z tej kasety pochodzą następujące piosenki: "Ewa odeszła", "Zabierz mnie" i "Mam dość". Do tych utworów nakręcono wideoklipy, które można było zobaczyć w programach "Disco Polo Live" i "Piosenka na życzenie" w Polsacie. Za sprawą tych przebojów grupa zdobyła popularność wśród fanów muzyki disco polo, co miało swoje potwierdzenie na koncertach, na których frekwencja systematycznie rosła.

W 2002 roku zespół wydał swój drugi materiał pt. "Senne oczy". Tym razem oprócz kasety na rynku pojawiła się także płyta CD. Drugi album promowały trzy utwory: "Senne oczy" (przeróbka piosenki "Za tvoje snene oczi" chorwackiego zespołu Colonia), "Magda" i "W dyskotece" (przeróbka piosenki "18 mne uzhe" rosyjskiego zespołu Ruki Vverh). Do tych piosenek nakręcono kolejne teledyski, które często gościły w dwóch wyżej wymienionych audycjach telewizyjnych. Po zakończeniu emisji programu "Disco Polo Live" o zespole zrobiło się cicho.

Po dwóch latach przerwy grupa powróciła w nowym składzie wiosną 2004 roku. W trakcie gali disco polo w dyskotece "Fantazja" w Jaświłach w maju 2004 roku zespół wykonał nową piosenkę pt. "Elvis" (cover przeboju grupy Marszałek Dance Band z Chicago), która była zwiastunem nowej płyty. Płyta ta ukazała się w marcu 2005 roku i nosi tytuł "Puste słowa". Płytę tą promowały dwa teledyski do piosenek "Chodź bliżej" i "Puste słowa". Brzmienie grupy zmieniło się od momentu powstania.

Zespół coraz bardziej oddala się od swoich korzeni i wędruje w kierunku muzyki dance, czego dowodem są najnowsze produkcje, takie jak "Krótka miłość" czy "Emailowy flirt". Pewnym ukłonem w stronę disco polo są nowe wersje przebojów tego gatunku - "Nie płacz" i "A ja tam wolę Coca-Colę" - które w wykonaniu Mega Dance znalazły się na składance "7 Gwiazd Green Stara - Disco Polo Top Hits".

Obecnie teledyski zespołu można zobaczyć w programie "Boom Hit Music" na internetowym kanale ITVC oraz na stronie http://teledyski.onet.pl. Od 2005 roku grupę Mega Dance tworzą: Karol Pietrzak, Dariusz Trochimczuk, Marek Kozłowski i Krzysztof Kostacewicz. Mariusz Gołaszewski odszedł z Mega Dance w 2003 roku i od tamtej pory występuje w kapeli o nazwie Diadem. 

Oficjalna strona zespołu: www.mega-dance.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.6/10 (168 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2023 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com