Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Blue Box
Blue Box
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 18382

 

Zespół Blue Box powstał w 1997 roku w Kołbaczu koło Szczecina. Pierwszy skład grupy tworzyli: Adam Juszkiewicz, Jarosław Juszkiewicz i Dariusz Jaguś. 

Pierwszy materiał pt. Wspomnienie ujżał światło dzienne w 1998 roku za sprawą wytwórni Pro Dance. W 1999 roku ukazała się druga płyta pt. Comment ça va. Tytułowy utwór z tego wydawnictwa to cover przeboju zespołu The Shorts z 1983 roku. Oprócz niego płyta ta przyniosła porcję przebojów na czele z Tylko Ty, Wakacje i Bo w Tobie.... Rok 2000 to kolejny krążek pełen hitów - Gina, Gina. Z niego pochodzą takie piosenki jak Gina, Gina czy też Oczy jak diamenty. W 2001 roku nastąpiła zmiana w składzie zespołu. Szeregi grupy opuścił Darek. Kapela zmieniła nieco także styl swoich piosenek. Kolejny krążek - Taka jak Ty powstał we współpracy z Markiem Dulewiczem w NC Studio (New Collective, Sumptuastic, O.S.T.R.,) i utrzymany był w stylu dance. Tytułowa kompozycja z tego krążka to największy jak dotąd przebój w dorobku tej formacji, który przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów programu muzycznego "Disco Relax". Niebawem z zespołem pożegnał się Jarek i tym samym kapela na 2 lata zawiesiła działalność. Kolejny krążek - Chcę poczuć Ciebie wydany został w 2003 roku przez firmę S.T.D.. Nowym partnerem scenicznym Adama został Krystian Kiedrzyń. 

Nowa płyta nie powtórzyła jednak sukcesu poprzedniej i pozostała niezauważona, nie pozostawiając po sobie wielkich przebojów. Krążek promowały dwa utwory - Chciałbym Ciebie poznać i Twe piękne oczy, do których powstały teledyski prezentowane w programie "Muzyczne Rozmaitości" na Polsacie 2. Po tym niezbyt udanym powrocie o zespole ponownie zrobiło się cicho. Od 2006 roku wraz z Adamem ponownie występuje jego brat Jarek. Menedżerem zespołu na terenie Niemiec jest Radosław Sikora. Grupa gra obecnie na weselach i innych imprezach okolicznościowych.

Oficjalna strona zespołu: www.blue-box.pl/

 


»Oceń zespół:

Srednia: 3.3/10 (137 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2023 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com