Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Bayer Full
Bayer Full
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 28590

bayer full

Nazwa "Bayer Full" w latach 80 dwudziestego wieku nie kojarzyła się z jakimkolwiek określeniem. 19 listopada 1984 czterech facetów postanowiło tak nazwać zespół muzyczny który założyli: Sławek Świerzyński, Arek Kamiński, Jacek Łyziński i Tomek Rudziński.

Tak zaczęła się największa przygoda z piosenką biesiadną tej kapeli. Graliśmy wszędzie i wszystko, czasem wesoło, a nieraz smutno. Długo by opowiadać nasze przygody - każdy zespół z naszego kręgu dobrze wie, o czym myślę.

Mamy zaszczyt reprezentować na estradach Polski i całego świata te małe nieznane zespoły muzyczne, bez których nie odbyłoby się żadne wesele, uroczystość rodzinna, gminna czy ogólnopolska - pogardzane, wyszydzane i ośmieszane: - Koledzy, głowa do góry, my też tak zaczynaliśmy! Czerwone Gitary też chałturzyły, a i The Beatles ma na swoim koncie granie do kotleta.. Całkiem miłe towarzystwo!

Nasze płyty sprzedano w nakładzie ponad 15 mln szt. Złote płyty dostawaliśmy za 100 tys szt. Platynowe za 750 tys. szt.. Nigdy nie wyparliśmy się naszych korzeni, grywamy na wszystkich kontynentach. gdzie nazywani jesteśmy ambasadorami polskiej piosenki.*BAYER FULL* - jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku piętnaście płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 15 milionów egzemplarzy. Najpopularniejsze piosenki z repertuaru Bayer Full to:

  * Majteczki w kropeczki
  * Blondyneczka
  * Moja muzyka
  * Cyganeczka Janeczka
  * Polski Duch
  * Wszyscy Polacy
  * Polska gościnność
  * Serca dwa

  * Kawalerski duch
  * Ty Polsko wiesz
  * Wiatr miłości
  * Walc dla rodziców
  * Ile jabłek na jabłoni
  * Nie odkładaj
  * Lipka zielona
  * Siwucha

W 1997 roku Bayer Full jako jedyny zespół tego nurtu muzyki nagrał płytę z piosenkami religijnymi.

Od 1996 roku Sławomir Świerzyński jest twórcą i organizatorem corocznej "Biesiady Weselnej" w Węgrowie, która odbywa się pod patronatem Programu 2 TVP.

W tym samym roku zagrał postać Janusza Bukowskiego (gwiazda disco polo) w filmie Roberta Glińskiego "Kochaj i rób co chcesz". W filmie tym zostały wykorzystane piosenki zespołu Bayer Full: "Bo to jest moja muzyka" (słowa napisał Świerzyński) i "Majteczki w kropeczki" (słowa i muzyka Sławomir Świerzyński).

 

Oficjalna strona zespołu: www.bayerfull.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.1/10 (137 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2022 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com