Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Skaner
Skaner
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 18828

 Grupa Skaner powstała w 1993 roku w Białymstoku. Jej pierwotny skład był zupełnie inny od obecnego. Zespół tworzyli w tamtym czasie: Janusz Małyszko i Jarek Wynimko. Latem 1993 ukazała się nakładem firmy Blue Star ich pierwsza kaseta pt. "Stracona miłość", która przeszła jednak bez większego echa. Kilka miesięcy później jednego z członków zespołu zastąpił nowy wokalista Robert Sasinowski, były klawiszowiec zespołu Boys. Grupa przeniosła się do białostockiej wytwórni Green Star. W nowym składzie powstała druga kaseta pt. "Gorące uczucia", którą promowały utwory: "Kino", "Weronika" i "Gwiezdny pył".

Rok 1995 przyniósł kolejne zmiany w składzie kapeli. Dołączył do niej klawiszowiec Leszek Gulewicz. Jako trio grupa nagrała kolejną płytę pt. "Nadzieja". Tytułowy kawałek z tego krążka uznawany jest za jeden z największych przebojów Skanera i całego nurtu disco polo. Poza tym płyta ta przyniosła jeszcze jeden hit, a mianowicie "Don Juan". Wiosną 1996 roku miejsce ostatniego członka z pierwotnego składu zajął czarnoskóry rapper i showman Franky. Tym samym w grupie Skaner występowali odtąd muzycy nie będący jej założycielami.

W lipcu Skaner otrzymał nagrodę na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Rok 1997 to pasmo kolejnych sukcesów. Zespół wydał swoją czwartą płytę pt. "Pociąg do gwiazd". Album ten był największym sukcesem w karierze zespołu. Płyta sprzedała się w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status Platynowej. Grupa zdobyła również kolejną nagrodę na festiwalu w Ostródzie. Na płycie "Pociąg do gwiazd" znalazły się takie przeboje jak "Moja wolność", "American Boy", "Africa", "Pociąg do gwiazd" i "Wracaj do mego świata".

W 1998 roku Skaner wydał swoją piątą płytę pt. "Lato w Kołobrzegu". Album przyniósł takie przeboje jak "Lato w Kołobrzegu", "Mam cię już dość" czy też "Żołnierz". Do tego ostatniego kawałka nagrano klip w technice 3D. Teledysk ten był nominowany do nagród Yach Film Festival. Na festiwalu w Ostródzie w 1998 roku panowie otrzymali kolejne nagrody.

W 1999 roku kapela wydała dwa składankowe albumy z największymi przebojami. Część utworów zamieszczono w nowych opracowaniach aranżacyjnych. W 2000 roku zmienił się skład zespołu. Odszedł Leszek Gulewicz, zaś czarnoskóry Franky po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej wrócił do swojego kraju. Od tamtego czasu grupa występował w składzie: Robert Sasinowski oraz tancerze Sławek i Łukasz.

W 2006 roku skład taneczny powiększył się o kolejnych dwóch chłopaków. Zespół gra bardzo dużo koncertów na terenie całego kraju i szykuje się do wydania nowej płyty na której znajdą się takie przeboje jak "Wiosna", "Nie jesteś ideałem", "Casino", "Amore" i "S.O.S.". Niedawno Franky nawiązał ponowny kontakt z zespołem, zaś Leszek Gulewicz obecnie stoi na czele zespołu Dexter.

Oficjalna strona zespołu: www.discopolo.com.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.5/10 (126 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2021 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com