Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Lukash
Lukash
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 22739

łukash

 Łukash to pseudonim artystyczny młodego wykonawcy Łukasza Harasimowicza z Jeleniej Góry. Kariera tego wokalisty rozpoczęła się w 2001 roku za sprawą przeboju "Takie są kobiety", stanowiącego przeróbkę piosenki "You're A Woman" zespołu Bad Boys Blue.

Teledysk do tego kawałka był bardzo często prezentowany w programie "Disco Polo Live" na Polsacie. Jakiś czas później została wydana debiutancka płyta o tym samym tytule. Krążek ten przyniósł kolejne przeboje, takie jak "Tylko Ty" i "Dobrze siebie znamy". Nieco później Łukash wyruszył w trasę koncertową wraz ze swoimi tancerzami: Przemkiem Gawrysiem i Łukaszem Dobrowolskim. Publika bardzo życzliwie przyjęła młodego wokalistę i to zachęciło go do kontynuowania kariery.

Rok później ukazała się druga płyta pt. "Odjazdowa muza", która sprzedała się jeszcze lepiej niż pierwszy album. Wydawnictwo to promowały trzy piosenki: "Czy ty wiesz", "Twoja gra" i "Odjazdowa muza", do których powstały wideoklipy. Można je było zobaczyć w programie "Szczęśliwa 8" na Polsacie 2. Rok 2004 to czas wielkich zmian. Łukash postanowił zmienić styl i nagrał album pt. "Prolog", zawierający nieco cięższe brzmienia, odległe od typowej dla disco polo stylistyki. Promowały ją trzy przeboje: "Jest OK", "Odgadnij moje sny" i "Gdy jesteś na dnie".

W latach 2004 - 2006 z Łukaszem współpracowali trzej muzycy: Przemek Gawryś (instrumenty klawiszowe), Jarek Słobodzian (gitara) i Piotr Wysocki (bas). Od 2006 artysta ten występuje wraz z nową grupą taneczną, którą tworzą: Artur, Kasia i Agnieszka. Producentami jego płyt są Tomasz Sidoruk i Janusz Bronakowski, którzy gwarantują im doskonałe brzmienie.

Łukash ma na swoim koncie kilka nagród, które zdobył na festiwalach muzyki disco polo i dance w Ostródzie. Jest to najmłodszy wiekiem wykonawca współpracujący z firmą Green Star i chociaż to, co nagrywa obecnie, nie można już nazwać muzyką disco polo, to jednak wśród fanów tego gatunku cieszy się ogromną sympatią. W chwili obecnej intensywnie pracuje nad swoją czwartą płytą, która ujży światło dzienne w 2007 roku. Promuje ją singiel z utworem "Bambina".

Oficjalna strona zespołu: www.lukash.pl/

 


»Oceń zespół:

Srednia: 3.7/10 (132 glosow )

Teledyski od Lukash


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2022 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com